Ankiety satysfakcji klienta

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę pełnią klienci. W dzisiejszych czasach internetowe recenzje oraz opinie są podstawą przy pozyskiwaniu nowych klientów, dlatego firmy muszą dołożyć jak największych starań, by ich produkty lub usługi sprostały oczekiwaniom.


Aby najlepiej zaspokoić potrzeby osób korzystających z usług firmy, trzeba poznać ich opinie. Najpowszechniejszym na to sposobem jest udostępnienie na swojej platformie ankiety satysfakcji. Należy pamiętać, że najbardziej niezadowoleni klienci są najlepszym źródłem informacji. To dzięki ich opinii, wiadomo, co nie działa poprawnie, a co należy ulepszyć lub całkowici zmienić. Monitorowanie poziomu zadowolenia przynosi wiele korzyści zarówno dla firmy oraz jej pracowników, jak i pozwala uniknąć zagrożeń. 


Najwygodniejszym sposobem uzyskiwania feedbacku od klientów są ankiety satysfakcji, zrealizowane za pośrednictwem formularza na stronie internetowej.


Przykładowe pytania umieszczone w ankiecie satysfakcji:

Scenariusz przygotowany w serwisie Make.com, wykorzystując dane z bazy Airtable, przesyła ankiety satysfakcji na skrzynki mailowe klientów. Następnie algorymt monitoruje, czy w powiązanym arkuszu google nie pojawiły się nowe rekordy (odpowiedzi z wypełnionych formularzy), a następnie przesyła je do kolejnego arkusza, jednak już bez danych klienta. Dzięki temu powstaje anonimowa baza danych, zawierająca cenny feedback o działaniu firmy, co ułatwia analizę informacji oraz wspomaga sprostać oczekiwaniom klientów.

Zrzut z ekranu z serwisu Make.com

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas! Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Imię i nazwisko *
E-mail *
Telefon
Zapytanie *